October 2011

Daddy, Tell How Fairy Tales Really End 14.

28. october 2011 at 17:30 | LadyKay |  Daddy, Tell How Fairy Tales Really End
"Jsme doma!" Vykřikne Samuel, když je jako první vpuštěn do bytu. Donutí mě tím k úsměvu, protože je mi jasné, že tohle radostné zvolání nemá z vlastní hlavy, ale musel je někde slyšet a nemusím chodit daleko, abych zjistil, od koho je odkoukal. Po cestě k botníku, na nějž se i přes Tomovo mumlání, posadí, odhodí jak rukavice, tak čepici a vyčkává, až se najde někdo, kdo mu pomůže zbavit se i bot. Přes rameno se ohlédnu na bratra, přidřepnu si k synovci a začnu jej zouvat. Mezitím se za mými zády ozve klapnutí dveří a hned na to další zvuk, jak Tom položí tašku s mými věcmi na zem.
"Bibi, jdem." Sotva Samuela zuji a zbavím bundy, popadne mě za ruku a zatáhne, čímž zapříčíní, že ztratím rovnováhu a jen tak tak se udržím na nohou a neposadím se na podlahu.
"Snad necháš strejdu, aby se zul a sundal si kabát, špunte." Napomene jej Tom a konečně řekne souvislou větu. Celou cestu sem odpovídal na synkovy otázky jednoslovně nebo jen mručením. Podobně komunikoval i se mnou, když jsem se jej stále dokola ptal, jestli mu to nevadí. V jeho hlase uslyším i náznak smíchu, dík čemu se mi malinko uleví. Když se ohlédnu, spatřím jej svlékajícího si kabát se širokým úsměvem na rtech. Nejspíše jej pobavila podívaná na mě, jak jsem se usilovně snažil chytit balanc. Komicky to určitě působilo. Kdo by se na jeho místě nesmál?

Apocalyptica, Ville Valo&Lauri Ylönen: Bittersweet

27. october 2011 at 1:12 | LadyKay |  music vids
Pokud někde opravdu Villa zbožňuji, pak v tomhle videu. Zaprvé, připomíná mi tu Jacka Sparrowa (ano, miluji Johnnyho Deppa♥), zadruhé, jeho hlas je úžasný a zatřetí, to, jak tam pochoduje s cigárkem, je bezkonkurenční! ♥♥♥


A ta písnička je samozřejmě dokonalá!

Sixx: A.M. - Life Is Beautiful [LIVE]

20. october 2011 at 18:21 | LadyKay |  music vids
Ehm, napsala bych, co byly moje první myšlenky, když to na mě vybaflo, ale vzhledem k tomu, že nechci kazit mládež (ona je sice zkažená už dost, ale víte jak :D), to uděláme takhle: *CENZURA*


Jo, abych nezapomněla, vím, že tu ta samá písnička byla před... týdnem? Ale já to tu prostě mít MUSÍM! Zbožňuji live verze, kde můžu sledovat skupinu v akci! Fakt že jo. To totiž nejlépe poznám, zač kdo stojí. Prostě Nikki, Daren & James ♥

No nic, vracím se zpět k rozdělané "práci", ať mi těch restů postupně ubývá. Hezký zbytek večera ;)

Daddy, Tell How Fairy Tales Really End 13.

18. october 2011 at 18:00 | LadyKay |  Daddy, Tell How Fairy Tales Really End
Bill, sedící kousek ode mě, na pár chvil zmlkne, čímž mi dá prostor k přemýšlení. Již poněkolikáté za dobu, co jsem překročil práh jeho pokoje, se sám sebe musím ptát, zda byl dobrý nápad za ním jít. Možná jsem měl raději odjet domů a počkat, až se mi ozve nebo přijde. Jenže kdo mi zaručí, že by doopravdy zazvonil u mých dveří? Sice vypadal, že mi na návrh společného vítání nového roku kývne, ale po tom, co mi řekl venku, si tím jsem vteřinu od vteřiny méně jist. Co kdyby se ještě dnes sebral a někam zmizel? Třeba do Francie. Vezmu-li v úvahu, co mi sdělil, pravděpodobně by se ke studiu nevrátil, ale má tam byt, přátele a známé, kteří by mu určitě pomohli najít nějaké zaměstnání. Začal by pracovat, žít nový život, časem by si někoho našel a bůhví, kdy a jestli vůbec by se sem vrátil. Už takhle sem jezdíval... prakticky vůbec.

The Doors [movie]

14. october 2011 at 20:00 | LadyKay |  LK's opinion of
Oficiální text distributora:


Rok 1965. Začínající básník Jim Morrison založí s hráčem na klávesové nástroje Rayem Manzarkem, bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robbym Kriegerem hudební skupinu, kterou nazvou The Doors. Hrají po různých klubech v Los Angeles, až upoutají pozornost producenta Paula Rotchilda.
Rok 1967. Doors mají velký úspěch na koncertu v San Franciscu a dostávají se do populárního televizního pořadu Eda Sullivana, kde Morrison způsobí skandál, když odmítne cenzurovat jeden ze svých textů. Morrison se dostává do newyorského hédonistického prostředí, jemuž vévodí Andy Warhol. Má řadu přechodných známostí, což vede k častým hádkám s jeho dívkou Pamelou.
Rok 1968. Při koncertu v New Havenu je Morrison přistižen s jednou ze svých milenek při sexuálním styku v zákulisí. Policie koncert rozpustí. Morrisonovo nadměrné pití a užívání drog vede k častým konfliktům s ostatními členy skupiny. O rok později vede koncert v Miami k Morrisonovu obvinění z veřejného pohoršování. Skupina se rozpadá.
Rok 1971. Morrison odjíždí do Paříže. Ve věku pouhých 27 let je nalezen v koupelně svého bytu mrtvý.

Me, Myself and Romeo 55.

11. october 2011 at 18:30 | LadyKay |  Me, Myself and Romeo
"Jerry?!" Vyjeknu, když se otočím po známém hlase, a spatřím toho, kdo mi nahnal takový strach. "Vyděsil jste mě!" Jeden ze stylistů, co pro mne pracují, stojí asi metr ode mé osoby a pohlíží na mě stylem, který se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. Vyložit by se dal několika možnými způsoby, avšak ani jeden neznamená nic lichotivého pro moji osobu.
"Já? Promiňte, ale..."
"V garážích. Byl jste tam." Uhodím na něj a nejraději bych mu natáhl, když se zatváří, jako by mi dočista přeskočilo. Posléze zavrtí hlavou a nadechne se. Jistě to dělá za účelem, aby mi vzápětí začal mou domněnku vyvracet, ale jeho snaha je marná. Vím, co jsem slyšel! Byl to on. Snažil se mě vylekat, což se mu povedlo, a krk dám na to, že se tím parádně pobavil. Narozdíl ode mě. Za zády se mi ozve cinknutí, nato uslyším, jak se otevírají dveře výtahu. Nastoupím dovnitř a Jerry se mě chystá napodobit, zrak mi však sklouzne ke klíčům v jeho pravé ruce, které v jednom momentě vydají naprosto totožný zvuk, který jsem zaslechl v garážích. Ukážu na něj tedy prstem a zavrtím nesouhlasně hlavou, což ke svému štěstí pochopí a zůstane stát na místě. Úplně se mi uleví teprve tehdy, když se zavřou dveře a výtah se rozjede směrem vzhůru.

Sixx: A.M. - Life Is Beautiful

11. october 2011 at 17:30 | LadyKay |  music vids
Před nedávnem jsem v sobě znovu našla odvahu pokračovat ve čtení "The Heroin Diaries", jejichž autorem je Nikki Sixx. Moje váhání, zda se do čtení pustit, ukončil moment, kdy jsem slyšela soundtrack k nim. Takže jsem si knížku objednala a ponořila se do ní. Na čas jsem ale přestala, protože... Takhle, Nikki jako důvod vydání "Deníků" uvedl, že i kdyby jen jednoho jediného člověka jejich přečtení odradilo od toho jít cestou, kterou si před lety zvolil on, vyplatilo se s lidmi podělit o všechno to peklo. Pokud jsem někdy řekla, že drogy nikdy, tak teď to opakuji důrazněji - NIKDY. U mě mu tedy záměr vyšel, a to ještě nejsem na konci, ale mám za sebou cca tři čtvrtě knihy. Jak neprožívám čtení povídek, tak tady se mnou emoce cloumají v kuse, což je způsobeno tím, že zatímco povídky jsou fikce, tohle je čistá realita a mně se neustále v hlavě objevuje postava basáka Mötley Crüe, jak leží na posteli v hotelovém pokoji a píše si deník, a nemá ponětí, co se co nevidět stane... Narozdíl od tehdy 29letého Nikkiho dopředu vím, co se mu přihodí, takže jak se k tomu momentu blížím, cítím, že řádky čtu nejen pozorněji, ale hlavně pomaleji a s většími obavami. Až knížku dočtu, přidám sem něco jako "recenzi" na ni, aby si, kdo bude mít zájem, udělal obrázek. Chybí mi sice jen kousek, ale nějak nemám kdy dorazit ji. Tahám ji sice pořád s sebou, že si třeba najdu chviličku a o něco pokročím dál, ale nějak to nevychází... A večer většinou padnu mrtvá do postele a na čtení nemám ani pomyšleni.
No, ale takhle dlouhé jsem to neplánovala :D Chtěla jsem jen napsat, že "Life Is Beautiful" je v pořadí třetí song na soundtracku k "The Heroin Diaries", jedna z mých nejoblíbenějších jak z OST, tak od Sixx: A.M. celkově a že to byla ona spolu s intrem "XMas in Hell", kdo zapříčinil, že jsem "Deníky" začala číst.
Neodpustím si ještě poznamenat, že se mi hrozně líbí, jak je video udělané :) A už dám pokoj, tady tedy ten videoklip:


Btw. To jen abyste věděli, že jsem naživu, nedělali si o mě starost a věděli, co provádím, když si najdu chvilku jen sama pro sebe. A abych nezapomněla, za hodinku "Romeo". Co se "Glass" týče, tak k té jsem se jaksi nedostala, ale zapracuji na tom. Chybí mi asi ještě 500 slov, protože díly jsou většinou na 2500 - 3000 slov a já jich mám něco málo přes dva tisíce, tak se mi ji snad během tohoto týdne podaří někam nacpat.