November 2011

Me, Myself and Romeo 56.

29. november 2011 at 18:00 | LadyKay |  Me, Myself and Romeo

Jakmile se ocitnu v předsíni, kam mě přilákaly vzrušené hlasy, neubráním se pocitu, že jsem právě dostal obrovskou facku, již jsem vůbec nečekal. Přesně takový šok pro mě představuje pohled, jenž se mi naskytl. Nezaskočilo mě to, koho jsem tam s Tomem našel, protože ač chci nebo ne, jeho hlas rozpoznám víc než dobře. Způsobila to situace, v níž jsem je zastihnul. Co si to vůbec dovoluje? Copak se nespokojil s tím, že si všichni myslí, že jsme zase pár? Stačilo se pořádně zamyslet, abych přišel na to, jak fáma vznikla. V pár posledních rozhovorech se chlubil, že se mu daří nejen v profesním životě, ale i soukromém životě. Jméno svého přítele však neprozradil. Takže pak stačilo, aby někdo nadhodil moje jméno, nato se Pete usmál a domněnku ani nepotvrdil, ani nevyvrátil, a bylo to. Ovšem tohle mu nestačilo, teď má ještě tu drzost přijít sem!

Duff & his book

22. november 2011 at 17:00 | LadyKay |  LK's world
Sice zpráva není moc aktuální, přesto ji sem dám. Před +/- 14 dny mi domů dorazila knížka "It's So Easy (And Other Lies)", což není nic jiného než autobiografie Duffa McKagana, bývalého basáka a zakládajícího člena GN'R. Od chvíle, kdy se zmínil, že mu bude vycházet kniha, sledovala jsem jeho profil na twitteru (později i FB), jestli nenapíše bližší informace. Houby napsal! Provokoval mě úryvky nebo trailery :))) Nakonec z něj ale datum vypadlo. Byla jsem upřímně překvapená, že mi dorazila takhle "brzy". Dodací lhůta byla totiž min. měsíc, protože se jedná o zboží dovážené z GB, nakonec však došla během 14 dnů. Jedině dobře! 100% z ní pak udělám nějaký výtah s pasážemi, které mě zaujaly. Dnes pouze videa, kterými nejen mě Mr. McKagan dráždil:

Sunrise Ave

22. november 2011 at 13:30 | LadyKay |  LK's world
Zdravím moji milí,

jakpak se máte? Co provádíte? A jak se těšíte na Vánoce? Původně jsem si chtěla tuto otázku odpustit, ale vzhledem k tomu, že mi ji pokládají lidé na potkání, v obchodech straší se svátky už od začátku října ne-li od konce září, přišlo to nějak samo. Na mě to má tedy efekt takový, že jsem čím dál ve větším stresu, jelikož jako tradičně nevím, co komu pořídit. Loni jsem alespoň tušila, letos nápady nemám žádné... Ptát se nebudu, to už těm lidem můžu dát peníze, ať si dárek koupí sami a dají mi ho jen zabalit. Není nad překvapení, že?

Vánoce ale nejsou důvodem, proč píšu. V pátek jsem si udělala radost nebo ještě lépe řečeno: s kamarádkou jsme si udělaly radost :) Koupily jsme si totiž lístky na koncert Sunrise Avenue, kteří příští rok poprvé zavítají do ČR. Od roku 2006, kdy jsem viděla video k "Fairytale Gone Bad", jsem se modlila, aby sem přijeli. KONEČNĚ se moje přání splní a Samu a spol. navštíví Prahu. Nemusím asi psát, jak jsem šťastná, a jak se nemůžu dočkat toho, až je uvidím a uslyším naživo, že?
Toto jsou další z "mých" chlapců:


Daddy, Tell How Fairy Tales Really End 15.

21. november 2011 at 22:30 | LadyKay |  Daddy, Tell How Fairy Tales Really End

"...to prostě nepůjde. Nevím, koho bych poprosil o..." Krůček po krůček se přibližuji ke kuchyni, odkud se ozývá Tomův rozrušený hlas. Ve chvíli, kdy vstoupím, bratr naštvaně odloží mobil na stůl, nebo lépe řečeno, mrskne s ním. Nejspíš ho buď volající pěkně rozčílil, nebo zpráva, kterou dostal, nebyla moc potěšující. S rukama v bok zírá na telefon, propaluje jej pohledem a nebýt toho, že si odkašlu, abych upozornil na svou přítomnost, skončil by mobil v protější zdi.

"Bille, ty už jsi vzhůru?" Zarazí se při pohledu na mě a nedosedne na židli, což nejspíše zamýšlel, když ji odtahoval. Místo toho popojde k lince, vezme čistý hrnek, naleje do něj kávu a vrátí se s ním ke mně, již sedícímu za stolem. Promnu si oči, potlačím hlasité zívnutí a opřu si hlavu o hřbet dlaně.

Bibi ♥

8. november 2011 at 10:48 | LadyKay |  scrapbook
Někdo možná postřehl, že se vytratila jedna rubrika a nahradila ji jiná. Původně jsem sice uvažovala o jiném krasavci, ale jelikož mám dnes volno a dohodla jsem si s Bibim "rande", bude on tím, kdo rubriku otevře. V téhle době mi víc než kdy jindy připomínal porcelánovou panenku. ♥


November Rain ♥

1. november 2011 at 5:00 | LadyKay |  music vids
Dnešním dnem nám začíná poslední podzimní měsíc - listopad, který jsem se rozhodla, řekněme, uvítat písničkou, která jej má v názvu. Jedna z nejlepších písní GN'R a jedna z nejlepších, co kdy byly napsány! ♥ Axl, ať už je jaký chce, je výborný zpěvák a vždy uměl, vlastně stále umí psát vynikající texty. Takže tady "Listopadový déšť" a všem přeji krásné úterý.


EDIT (6:59 am): A jelikož si nemůžu pomoci a je to silnější než já, doplňuji článek ještě o live verzi z roku 1992.


A jako bonus "jen" Axl a piáno ♥ ♥ ♥


Co se mi líbí nejvíc, se nedovedu rozhodnout a ani se o to nechci pokoušet. Jen tak mimochodem, věděli jste, že "November Rain" byl hotov už při natáčení debutového CD Appetite For Destruction? Vzhledem k tomu, že na albu byla "Sweet Child O' Mine", nechtěli (většina, ne všichni) další baladu. Slash se ve své knize zmínil, že originální demo bylo prý 18 minut dlouhé! Axl se údajně v písničce stále vrtal, kdykoli bylo poblíž něj piano. A myslím, že se to nakonec vyplatilo! Ještě jedna věc týkající se Axla. Prý byl hodně naštvaný, když Tom Zutaut skupině nařídil, aby "November Rain" drželi takříkajíc pod zámkem a nikde ji nehráli, dokud nebudou vydávat další album. Tenhle song pro něj totiž velmi moc znamenal a určitě stále znamená. Nakonec vyšel až na třetím studiovém albu Use Your Illusion I. (druhým bylo totiž GN'R Lies).