Guns N' Roses: This I Love

13. january 2012 at 17:00 | LadyKay |  music vids
Vzpomínám si, že když jsem poprvé poslouchala CD "Chinese Democracy" a začala hrát tahle skladba, vyvolala ve mně zvláštní pocit. Dobře známý. Takový, jako kdysi tři písně. Těmi je trilogie - "Don't Cry", "November Rain" & "Estranged". S každým dalším tónem ten pocit rostl. Bylo to, jako by píseň na ty tři navazovala. Jakoby trilogie neměla být trilogií, ale tetralogií. Jakoby vznikla, ale ztratila se. Přišlo mi, že "This I Love" rozvíjí ideu nastíněnou v "Estranged". Byla dalším stejně nádherným love songem, songem o zlomeném srdci. Nakonec jsem to nechala být, avšak před pár týdny jsem ji znovu poslouchala a opět se objevil ten pocit. Takže mi to nedalo a pokoušela jsem se najít něco, co by mi domněnku potvrdilo nebo vyvrátilo. V tomhle jsem hrozná. Jakmile o něčem nevím tolik, co chci, nedám si pokoj a pátrám jak pominutá :D Jaké překvapení pro mě bylo, když jsem našla prohlášení, kde stálo: "'This I Love' je vlastně starým songem GN'R, který původní GN'R nahráli pro nahrávky "Use Your Illusion"...". Takže můj dojem z ní byl správný. Vznikla už tehdy a je tedy i pravděpodobné, že k těm předešlým patří. A víte co? Přestože mi to autor těch slov nepotvrdí, tuším, pro koho skladba vznikla.

 

1 person judged this article.

Comments

1 ondina ondina | Web | 14. january 2012 at 15:04 | React

Přeji krásný den, milá Ladynko***,
opět jsi nádherně vystihla naprosto vše. Vnímala jsem tuhle krásnou skladbu velice podobně a víš, jsem hrozně ráda, že už jsme tady nejméně dvě, kdo daly Chinese Democracy šanci! Je to skutečně velmi povedené CD, mám ho raději než jsem vůbec předpokládala. Byla jsem tolik nedůvěřivá, když jsem CD pouštěla poprvé... Určitě je ti jasné, co byl ten důvod!
Mrazí mě u této skladby stejně jako u Estranged. Navíc ten déšť a ... MILUJI DARENOVO SÓLO!!♥♥♥♥♥♥♥ prostě víc než milión srdíček (je to kolem 3.20, nevím úplně přesně). Daren je prostě mým kytarovým korunním princem. Vím, co teď namítneš, ale opravdu změnil můj názor a jsem ráda, protože tento talentovaný umělec, bohém, má veliký talent! Jsem ráda, že jsem to pochopila.
Píseň je nádherná.
Krásný víkend přeji!♥

PS: Můj článek může jít do koše... Psala jsem o Estranged... :-D  :-D  :-(

2 LadyKay LadyKay | 14. january 2012 at 20:58 | React

[1]: Hezký večer, Ondi :-* Původně jsem chtěla napsat článek o 'Estranged'. Cca. měsíc, možná i dva jsem ho měla v rozepsaných, jenže mi sklouzl někam, kam jsem nechtěla... Víš, o čem mluvím, viď? Takže jsem ho smazala a nahradila tímto. 'This I Love' je nádherná balada a vzhledem k tomu, že mi připomíná tu dokonalou trojici, k níž podle mého prostě patří, rozhodla jsem se pro ni, sedla k počítači a během chviličky jsem byla hotová. Tomuhle budeš asi rozumět jen ty, ale fakt, že se podle všeho zrodila ještě v době, kdy součástí Gunners byl Duff, Slash a možná i Izzy, mi udělal hroznou radost a úplně mě zahřálo u srdce. I kdyby se mi samotný Rose snažil tohle vymluvit, neuvěřila bych mu. To prostě cítíš, její linie je takřka totožná s těmi třemi. Musím se ještě zeptat, o kom/pro koho, si myslíš, že ta píseň je? :-) Mimochodem, s touhle skladbou každé ráno vstávám :-D To CD je povedené, s tím nemůžu jinak než souhlasit. Chápu, co bylo důvodem té nedůvěry. Taky jsem k němu poprvé podobně přistupovala. Ale přece jen, ať je Axl, jaký chce, stále patří k nejlepším umělcům a jistě by nevydal nic špatného ;-)
Vím, kterou část máš na mysli. V tom videu začíná kolem 3:20, na albu o něco dříve :-) Neboj, neboj, všimla jsem si, jak si tě Daren získal. "Subjekt jeden" :-D Obrovský talent má, o tom není pochyb. Ale... (Čekala jsi to, že? :D) V Sixx:A.M. nemám problém, v GN'R... Pořád "to" tam je. Ovšem to se netýká jen jeho, mně tam vadí v podstatě každý, výjma Rose samozřejmě. Original line-up = best line-up ♥ Víc už psát nemusím, protože rozumíš.
Děkuji :-* Můj víkend je pracovní, takže se spíš těším na pondělí. Až do pátku mám volno, tak si SNAD už pořádně odpočinu a vrhnu se do toho, do čeho bych měla :-) Přeji krásný zbytek dnešního dne a pohodovou neděli ♥

3 ondina ondina | Web | 15. january 2012 at 17:31 | React

Ahoj Ladynko***,
této trilogii se NIC nevyrovná, je tak silná a dotýká se srdce, jen tě mrazí ze všeho. Z každé noty, každého písmenka, doteku... Síla, krása, nářek, bolest, slzy - to vše se ve mně pere, když se do té trilogie ponořím.
No, řeknu ti to upřímně, nevím - Rose a já se prostě nemáme rádi. Zpívá však nebesky!
To znamená jediné, neznám ho tolik jak pány! Můžu jen zkusit hádat... snad Erin? Zdá se mi, že zrovna ji skutečně miloval, u Stephanie, i když jde o nádhernou ženu, nejsem si tolik jistá. Přestože hraje v kouzelném NR, DC... Ale nevím, neznám ho, ale vůbec. Rose je tabula rasa.
Zpívá - co vídal v jejich očích, co nedokáže zapřít, jeho srdce je plné bolesti a ty její oči. A věta: I´ll never say GOODBYE... Nevím, neznám Rose vůbec, ale snad Erin? Jestli jde o Stephanii, tak dobře, ale jde mi to k Erin. Tu, myslím, miloval velice.
Ale, víš, co je zajímavé?
Daren mě dostal, začínám ho skutečně milovat a to je u mě, co říct! Je jasné, že Slash je jasný král, ale Daren je tím princem a beru jeho umění a miluji jeho hlas. Skutečně ty skladby zpívá DJ? Jestli ano, tak je to úžasné, ten chraplák v jistých momentech plus něhu v dalších momentech, jak se snoubí, to mě teda dostává... nemám slov.
Ach ano, já vím, album Chinese Democracy znám!
Daren mě získal zcela, naprosto, prostě je nejen úžasný kytarista, ale má spoustu těch nej. Vlastně se nechápu, že jsem ho odmítala slyšet, vidět... Ale šanci dostal jen díky Nikkimu! To Nikki mě přesvědčil o tom, kdo je DJ ASHBA! Úžasný umělec a už ho nedám!♥

Bože, pracovní víkend? Chuďátko!
Ale doufám, že si právě v týdnu odpočineš♥♥♥.
Krásný večer přeji!*♥

4 ondina ondina | 15. january 2012 at 22:57 | React

Já opět zapomněla, vím - Daren se tam ozve se sólíčkem kolem nějak 2.30, ale nevím teď přesně, musela bych si jít skladbu pustit. A ještě chci říct, že ty housle a ten smutek mi připomíná jistou píseň mému srdci drahou...

5 LadyKay LadyKay | 16. january 2012 at 13:46 | React

[3]:[4]: Zdravím tě Ondi :-*♥
Včera jsem se na net bohužel nedostala, takže reaguji až dnes. Nejprve se asi zaměřím na Rose, když se nemáte tak rádi, abychom ho měli za sebou. O nějaké závratně velké lásce k němu z mojí strany nemůže být řeč. Už jsem ti psala, že na pódiu ho zbožňuji. Jak z něj sleze, začne se to ve mně přebíjet. Máme se rádi, nemáme se rádi. Budeme se mít rádi, nebudeme se mít rádi. Nějak tak bych to popsala. Jistou věc mu nezapomenu nikdy. Sáhl mi totiž na to, co mám ráda, a to neměl. No, ale aktuálně se ho prostřednictvím Duffova vyprávění pokouším aspoň v něčem chápat (i když to jde ztuha). Je to prostě... Axl.
K té písni. I u 'Estranged' jsem přesvědčená, že je o Erin. Použil v ní číslovku 28 a to mu bylo, když ho opustila. Steph byla, vlastně je sice nádherná žena, ale podle mého ji Axl nemiloval tak jako Erin. Co mě přivedlo k domněnce, že 'This I Love' je právě o ní a pro ni? Refrén, to zaprvé a pak druhá sloka, kde zpívá, že bez ohledu na to, jak moc se snaží, řeknou, že všechno je lež. A pak se ptá, jaký užitek pro něj má zpovídat se z hříchů. Jak jsem napsala už výše, přestože mi to nepotvrdí, můj názor je, že ji složil o E. E. a hádám, že vznikla někdy  v době jejich rozvodu, před nebo po něm. Sherlock by ze mě měl radost :)))
Teď už ale k Darenovi. Nevím, jestli ty písně zpívá on. Co jsem ho slyšela zpívat vokály pro Sixx: A.M., znělo mi to jinak. Můj názor je, že to nazpíval Kyle Spicer, který dříve působil ve skupině ASHBA. Je to jen moje domněnka. Zda je to pravda nebo ne, nevím. Každopádně jsou ty písničky úžasné, ať je zpívá ten nebo ten, ne? :)) Tak Slash je jednoznačně král. Jak jsem psala pod jedno jeho sólo: "Bůh není v nebi, je na zemi a hraje na kytaru."♥♥ Chápu však tvoji slabost pro DJe. Šanci dostal pouze dík Nikkimu, v tom se shodneme :) V Sixx: A.M. se na něj můžu dívat, jak je libo. U GN'R to moc dlouho nevydržím. Pokud vidím video, kde hraje např. 'Madagascar', tak dobré, no problem. Jakmile ale přijde 'Child' či jiná, kterou znám se Saulem, konec. Daren má obrovský talent, zahraje to, netvrdím opak. Problém je jinde. Konkrétně 'Child'... U ní si vzpomenu na Tokyo a když potlačím obraz Rose v kostkované sukni (:D), vybaví se mi Slashovo podupávání, lítání  tam a sem, každý jeho pohyb v té nebo oné části. DJ je živel, úžasný kytarista, to ano, ale... Slash je prostě Slash ♥ Budu doufat, že chápeš, co tím chci říct. Netýká se to jen jeho (DJe), ale i toho Bumblefoota (nebo jak se jmenuje) a spol.
Konečně jsem se dočkala volna, takže jdu něco dělat, dokud se mi chce :)) Krásný zbytek dne.♥♥

6 ondina ondina | 21. january 2012 at 14:06 | React

[5]: Ahoj Ladynko*,
s reakcí tady jsem si dala na čas (stejně u HD), protože jsem dostávala "do uší" vše... mám na papírech tedy tolik poznámek, že snad ani nevím, jak ty myšlenky dát do mejlíku. Je jasné, že bude psaníčko opět na etapy... Jedno je jisté, co jsem uslyšela poprvé Mylese, Rose je až za ním.
Jinak ti děkuji za vysvětlení, kdo je Axl,víc jinde. Ten problém s ním pořád mám.To se nezmění!
A moc mám pod kůží klavírní verzi This I love, ta je výjimečná.
Přeji krásný den a víkend!♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama