Meet... W. Axl Rose

6. february 2012 at 14:00 | LadyKay |  LK's world
Hned na úvod bych chtěla napsat, že tento článek mi už delší dobu leží v "rozepsaných". Čtvrt roku určitě. Několikrát jsem si k němu sedla s tím, že jej dopíšu a zveřejním, ale až dodnes se mi nezadařilo. Můj vztah k tomuto pánovi je krapet složitější. Jedna "věc" mi brání v tom, abych ho bez výhrad zbožňovala. Všechno bych ohledně něj skousla, ale tohle prostě ne. Máme/nemáme se rádi se tedy v nepravidelných intervalech střídá a jelikož aktuálně jsme se dostali opět do stádia "budeme se mít rádi", využila jsem toho, zasedla ke klávesnici s cílem představit jej, přestože věřím, že neexistuje moc lidí, kteří by alespoň zhruba netušili, kdo Axl Rose je.
Než se k tomu však dostanu, ráda bych udělala ještě jednu věc: HAPPY BIRTHDAY, AXL! Dnes totiž Rose slaví 50. narozeniny a nejspíš vám nyní došlo, že tohle datum jsem si vybrala cíleně. Můžete to brát jako vzdání holdu jeho geniálnímu talentu a snad i poděkování jeho osobě.W. Axl Rose přišel na svět 6. února 1962 v Lafayette (Indiana) jako William Bruce Rose Jr.. Má dva sourozence - sestru Amy a nevlastního bratra Stuarta. Biologický otec, který syna zneužíval, opustil rodinu, když byly malému Billovi dva roky. Axlova matka se podruhé provdala a syna nechala přejmenovat na William Bailey podle nového manžela. Do sedmnácti let byl přesvědčen, že Bailey, který jej zase týral psychicky, je jeho otcem. Když však přišel na to, že skutečnost je jiná, nechal si změnit jméno na původní. Sám sebe ale nazýval pouze W. Rose, protože nechtěl nosit stejné jméno jako člověk, který mu tolik ublížil. O několik let později přiznal, že jako dospělý v sobě potlačoval vzpomínky na zneužívání otcem. Se svým biologickým otcem se v dospělosti nikdy nesetkal, neboť William Bruce Rose Sr. byl nalezen zavražděný roku 1986 v Illianě.

Rodina, ve které malý William vyrůstal, byla velice nábožensky založena a striktně se řídila Biblí. Axl v jednom rozhovoru vzpomínal, že televizi měli asi jeden týden do chvíle, kdy ji jeho nevlastní otec vyhodil, protože ji považoval za ďábelskou věc. Nesměl poslouchat hudbu. Ženy považoval za zlo. "Všechno bylo zlo.". Výchova podle Bible a tvrdá disciplína se později promítla do jeho snahy bouřit se proti celé společnosti. Jako citlivé dítě byl svědkem toho, jak otčím fyzicky týral jeho matku, a domníval se tedy, že domácí násilí je součastí běžného života.


Zájem o hudbu se u něj projevil už ve velmi brzkém věku. Od pěti let zpíval v kostelním sboru, při bohoslužbách vystupoval s bratrem a sestrou jako Bailey's Trio. Na Jefferson High Scholl, kde studoval, byl členem školního sboru a učil se hrát na piáno. Aby zmátl svého učitele, začal během zkoušek různě měnit svůj hlas. Založil i skupinu se svými přáteli, z nichž jeden byl Jeffrey Isbell, později známý jako Izzy Stradlin.
Zformoval také kapelu Axl, do "práce" v níž se ponořil natolik, že mu přátelé navrhli, aby sám sobě říkal Axl Rose. O několik let později, těsně předtím, než podepsal v roce 1986 smlouvu s Geffen Records, si legálně změnil jméno na W. Axl Rose.
Poté, co odhalil pravdu o svém původu, stal se z něj v Lafayette mladistvý delikvent, více než dvacetkrát byl zatčen pro opilost na veřejnosti, napadení atd. a strávil tři měsíce ve vězení. Psychiatr, který upozornil na Axlovo vysoké IQ, došel k závěru, že jeho chování je důkazem psychózy. O několik let později, konkrétně v 26 letech mu skutečně byla diagnostikována maniodepresivní psychóza. Když úřady v Lafayette vyhrožovaly, že Rose zatknou jako notorického kriminálníka, na radu advokáta opustil město a v prosinci 1982 se přestěhoval do Los Angeles, kde se znovu setkal s přáteli z dětství a hlavně jedním z nich - Izzym Stradlinem.

Zleva: Izzy Stradlin, W. Axl Rose a Chris Weber - Hollywood Rose

V LA Axl vystřídal několik skupin. První, v níž působil brzy po svém příjezdu, byla skupina Rapidfire, se kterou nahrál v květnu 1983 čtyřsongové demo. Když se kapela rozpadla a předtím než společně s Izzym založili skupinu Hollywood Rose, stal se členem úplně prvního line-upu L.A. Guns. Hollywood Rose nahráli v dubnu 1984 demo, které obsahovalo skladby "Reckless Life", "Shadow Of Your Love", "Rocker" a "Anything Goes". S Traciim Gunsem v květnu 1985 zformovali Guns N' Roses (název je spojením názvů skupin Hollywood Rose a L.A. Guns). Úplně první sestavu tvořili Axl Rose, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Traci Guns a Rob Gardner. Traci a Rob byli ale nedlouho nato nahrazeni kytaristou Saulem Hudsonem, více známým pod přezdívkou Slash, a bubeníkem Steven Adlerem. V této sestavě debutovali v klubu The Troubadour v Los Angeles. Skupina brzy zaujala několik významných nahrávacích společnosti, smlouvu ale podepsali v květnu 1986 s Geffen Records. V prosinci toho roku GN'R vydali demo s názvem "Live ?!*@ Like a Suicide".

Original line-up - the best line-up (zleva: Izzy Stradlin, Duff McKagan, Axl Rose, Steven Adler a Slash)

Nejvíce se proslavil jako frontman a zpěvák Guns N' Roses, v nichž dodnes působí a je také jediným členem původní sestavy. Kdybych měla popisovat jeho působení ve skupině, bylo by to na samostatný článek a možná by ani ten nestačil. Zúžila jsem to tedy jen na menší okruh takových zásadnějších událostí.
První, kterou bych zmínila, by byl koncert na Monsters Of Rock, který se konal v srpnu 1988 v Doningtonu, v Anglii. Dva fanoušci byli v 107 tisícovém tančícím davu umačkáni k smrti. Axl několikrát show přerušil, aby uklidnil publikum. Od té doby je znám tím, že osobně promlouvá k fanouškům, kteří narušují klid, a také dává pokyny členům security z pódia. Pamatuji si dokonce jedno video, kde nechal vyhodit fanouška, který v davu napadl druhého.
Po vydání alba GN'R Lies v listopadu 1988 byla skupina, a Rose především, obviněna z podpory rasistických a homofobních postojů kvůli písni "One In A Milion", kde se objevují slova "niggers" (negři) a "faggots" (buzeranti). Rose obvinění popřel a později podal vysvětlení, co přesně větami spojenými s těmito slovy chtěl vyjádřit.
S úspěchem alb Appetite For Destruction a GN'R Lies začal být Axl označován jako jeden z nejvýznamnějších rockových frontmanů. Když se v srpnu roku 1989 objevil na obálce časopisu Rolling Stone, byl už tak uznávanou celebritou, že hudební magazín souhlasil s jeho požadavkem, aby interview s ním vedli dva jeho přátelé - fotograf Robert John a spisovatel Del James. Reportér MTV Kurt Loder o něm jednou promluvil jako o "možná nejlepším hard rockovém zpěvákovi současnosti a zaručeně nejvíce charismatickém".


Neblaze proslulý je incident ze St. Louis, kde Axl skočil mezi návštěvníky koncertu, aby jednomu fanouškovi sebral zakázanou videokameru. Když byl dotlačen zpět na pódium, oznámil, že kvůli podělané ochrance jde domů, praštil mikrofonem o zem a opustil stage. Koncert byl ukončen, což se stalo podnětem pro výtržnost 2500 fanoušků, kteří způsobili škodu cca 200 000 dolarů. Za což byl Axl později zatčen. Soud však nakonec rozhodl v jeho prospěch, zbavil jej obvinění a osvobodil jej. Přesto GN'R dostali zákaz dalšího vystupování ve městě, zpěvák se v dalších letech několikrát objevil na veřejnosti v tričku hlásajícím "ST. LOUIS SUCKS". Podobný problém se odehrál roku 1992 v Montrealu. Rose nejprve dorazil opět se zpožděním a po devíti odzpívaných písničkách show kvůli údajné hlasové indispozici opustil se slovy: "Děkuji vám. Vaše peníze vám budou vráceny.". Opět nastaly výtržnosti a škoda se vyšplhala na 400 000 dolarů.


Frontman GN'R je proslulý také spory s bývalými členy kapely. Nejznámější je zaručeně ten se Slashem, který byl tolikrát přetřásán v médiích, že považuji za zbytečné opakovat Axlova slova a hlavně také nechci, protože právě tohle je onou věcí, již mu nikdy nezapomenu. Pokud by někdo zatoužil vědět, jakým slovem označil Rose svého bývalého kolegu a co na jeho adresu řekl, může si to vygooglovat. Internet je toho plný.
Steven Adler, bývalý bubeník, podal žalobu u soudu za neoprávněné vyhození z kapely. Axl musel jít svědčit a když soud rozhodl ve prospěch Adlera, Rose souhlasil s mimosoudním vyrovnáním ve výši 2 500 000 dolarů a 15% autorského honoráře na všem, na čem se podílel před svým odchodem.

"... it's getting much too late to find ourselves so far apart..."

Ještě bych ráda zmínila dvě z jeho srdcových dam. První byla Erin Everly (foto níže), dcera zpěváka Dona Everlyho (Everly Brothers), která se stala inspirací pro píseň "Sweet Child O' Mine", ve videoklipu se i objevuje. Axl a Erin se spolu začali stýkat v roce 1986, vzali se 28. dubna 1990 v Las Vegas. Dle slov Erin se Axl předešlého dne ukázal u ní doma se zbraní a řekl jí, že jestli si ho nevezme, zabije se. Asi o měsíc později podal Rose žádost o rozvod. Nakonec k němu nedošlo, protože jeho žena otěhotněla. V říjnu 1990 však o dítě přišla, což Axla hluboce zasáhlo, jelikož si moc přál založit rodinu. Erin jej opustila v listopadu 1990, manželství bylo rozvedeno v lednu 1991. V jednom rozhovoru se nechala slyšet, že se při odchodu na něj ve dveřích otočila a pronesla: "Chci, aby ses na mě podíval, protože mě už víckrát neuvidíš." Přestože se rozešli, Axl se ji přes rok nepřetržitě pokoušel kontaktovat. Posílal jí květiny, dopisy a dokonce ptáčky v kleci ve snaze získat ji zpět. Bezúspěšně. Svému slovu dostála.


S druhou dámou jste se už u mě na blogu setkali, je jí totiž supermodelka Stephanie Seymour. S tou se Axl začal scházet v polovině roku 1991. Objevila se ve dvou videoklipech Guns N' Roses - "Don't Cry" a "November Rain". Rose velice přilnul k jejímu synovi Dylanovi, kterému chtěl být dobrým otcem, jakého ve svém vlastním životě postrádal. Pár se údajně měl zasnoubit v únoru 1993, ale tři týdny na to se rozešli. Ohledně toho se strhla diskuze. Zatímco Axl tvrdil, že k zasnoubení došlo, Stephanie tento fakt popírala.


Obě ženy později proti Axlovi podaly žalobu u soudu za psychické a fyzické týrání. Další bývalá přítelkyně Gina Siler, jej během procesů médiím na střídačku popsala jako "milujícího a laskavého" a "násilnického a nerozumného". Soud rozebírat nebudu, jen bych podotkla, že i tady se ukázal Axlův postoj k oběma dámám. Zatímco v případě Erin došlo k mimosoudnímu vyrovnání ve výši více než jeden milión dolarů, se Steph se soudil déle, až jí nakonec bylo vyplaceno 400 tisíc dolarů. Jsem přesvědčená, že přese všechno, co se mezi nimi stalo, Rose Erin vroucně miloval. Se Stephanie je spíše spojovala vášeň, u Erin šlo o něco hlubšího. Před nedávnem jsem sem dávala píseň "This I Love", o níž si myslím, že byla napsána právě o Erin a pro Erin, přestože to autor nikde neřekl.

"There is no real genius without some touch of madness." (Seneca)

Jak jsem uvedla výše, Axlovi byla diagnostikována maniodepresivní psychóza. Tohle o vyšetření řekl on osobně: "Šel jsem na kliniku v domnění, že mi pomůžou s mými náladami. Jediné, co jsem dělal, byl test obsahující 500 otázek - víte co, vyplňování černých teček. Nato mi diagnostikovali maniodepresivní psychózu. 'Nasadíme Axlovi léky.'. No, léky mi nepomáhají vypořádat se se stresem. Jediné, co to dělá, je, že mi to pomáhá držet lidi dál ode mě, protože zjisťují, že jsem na prášcích." Dost ta diagnóza vysvětluje. Ty jeho výstupy, občasné chování, agresivitu... Pokud je někdo takhle nemocný, horko těžko může svoje nálady ovládat. Neomlouvá jej to samozřejmě a nedává mu právo ubližovat ostatním, máme však aspoň pro něco vysvětlení a můžeme se pokusit pochopit. V lidech se snažím hledat to dobré, stejné je to i v jeho případě. Saints are sinners too. Ať je jako člověk, jaký chce, talent má od samotného Boha. To nikdo nemůže popřít. Jako umělce jej miluji, v tom mám naprosto jasno. Je majitelem nezaměnitelného hlasu, který zní stejně úžasně v hlubokých i vysokých tónech, a plným právem bývá dodnes označován za jednoho z nejlepších zpěváků. Jeho texty jsou skvělé a málokdo mu může v tomhle směru konkurovat. Musím souhlasit se slovy jednoho pána - Axl by nikdy nevydal nic špatného. Na to je moc velký perfekcionista. Člověk má jistotu, že na co Rose sáhne, bude zatraceně dobré.


A co o něm řekli bývalí Gunners? Takový je Axl Rose očima dlouholetého kolegy a chci věřit že i bývalého kamaráda Slashe: "Axl na mě později udělal dojem tím, jakým vždy byl: bez ohledu na to, co by o něm kdo mohl říci, Axl Rose je brutálně upřímný. Pravdou je, že věří v to, co říká, více srdcem než kdokoli jiný, koho jsem kdy potkal.". Izzy Stradlin o něm smýšlí zase takhle: "Axl je velice komplikovaný člověk, ale velice talentovaný." Následuje vzpomínka bývalého baskytaristy GN'R Duffa McKagana. Jak ten vnímal Rose? "Axl měl intenzivní emocionální výkyvy vyznačující se obdobím neuvěřitelné energie, následovaly dny, kdy byl překonán pochmurnými náladami a zmizel - a zmeškal zkoušky. Axl byl tedy strháván svými nepředvídatelnými změnami nálad - pocit hrozícího nebezpečí byl ve vzduchu kolem něj. Miloval jsem na něm tuhle vlastnost. Umělci se vždy snaží vyvolat jiskření, ale Axl byl naprosto punk-rockový v mých očích, protože oheň v něm nemohl být ovládán." Zbývá už jen bubeník Steven Adler, u něhož nebylo zrovna snadné vybrat názor na osobu zpěváka GN'R. Nakonec jsem si zvolila pár vět z jednoho videa s ním: "...Je to takový perfekcionista, že jakmile by cítil, že ze sebe nedostává to nejlepší, ztratil by hlavu a rozčílil by se na sebe. Není naštvaný na svět, je to prostě perfekcionista, který se rozzlobí sám na sebe. Ale je nejlepší."

W. Axl Rose je složitou osobností, již je snadné nenávidět, stejně jako milovat. Rozloučím se tím, že vám ukážu, jak jej vnímám já a jakého jej zbožňuji. V prvním videu můžete vidět nejen to, kdo pro mě je frontman, ale kdo jsou dle mého praví GN'R.


Jako druhé jsem si vybrala to, kde přímo ukázkově předvádí své geniální nadání. Nemyslím jen hlas, ale i talent textařský. "Estranged" je jednou z nejlepších skladeb, které kdy byly napsány. O tom žádná.


EDIT (16:45) Ještě jednu věc sem přidám. Před pár minutami mi blikla na FB i twitteru. První polovina překvapením nebyla, druhá už ano. Ten zrzek je Axl, kdyby někdo nepochopil, koho tím míní. Sice jsem se ušklíbla, když jsem slůvko "redhead" přečetla, ale vzápětí mi to přání přišlo hrozně milé. Nečekala jsem, že Saul bude jedním z gratulantů.

 

4 people judged this article.

Comments

1 ondina ondina | 6. february 2012 at 18:43 | React

Přestože to "něco" (obě víme, o ČEM mluvím) mu NIKDY nezapomenu, jako umělce Rose ctím velmi a vždy budu.

Happy B-Day, Mr. Rose!

2 xoxo_Lady xoxo_Lady | Email | Web | 7. february 2012 at 9:02 | React

Úžasný článek, dozvěděla jsem se toho více, než jsem čekala a vážně mě potěšil a zaujal. GNR sice poslouchám, ale rozhodně toho o nich a jejich členech nevím tolik, kolik bych měla. Proto děkuji za tu salvu informací!;) Článek se ti rozhodně povedl!!:)

3 LadyKay LadyKay | 7. february 2012 at 14:37 | React

[1]: Boo :-* Vím, o čem je řeč, protože je to přesně to "něco", co u mě způsobuje střídání těch období. Přesto stále doufám, že jednou... Určitě si teď říkáš svoje oblíbené: "To dřív začne v pekle sněžit.", viď? Jak ale řekl "Popcorn" (Steven) - dokud jsou naživu, žije i naděje. Tak budu doufat s ním, no :)

[2]: Lady zdraví Lady :) Jsem ráda, že ses dík článku dozvěděla nějaké novinky, spíše o Axlovi tedy. Kdybych do toho zahrnula GN'R celkově, určitě by mi nevystačil počet znaků :D Třeba někdy příště s dalším Gunnerem ;) A děkuji :)

4 ondina ondina | Web | 7. february 2012 at 15:08 | React

Boo back, Ladynko!:-*
Ty už mě taaak znáš, ale ano, máš pravdu. DJ mě prostě zmáknul a levou zadní jako... :D Sama tomu nerozumím. To ty pomněnky plus jeho talent... ;-) Snad jednoho dne v tom pekle začne alespoň mrholit. Mám se ti přiznat? Rose má slušně našlápnuto. Pokud něco nepokazí, možná se schyluje k úplné vánici. Uvidíme, jak vše dopadne. Záleží to na jediné "věci". A Slash mě dostal!!
Krásný den přeji!♥

PS: Ne, že sis myslela, že nevím, koho myslíš, když napíšeš "Popcorn"... :-D  :-D  :-D
A Erin je nádherná žena.

5 LadyKay LadyKay | 7. february 2012 at 15:37 | React

[4]: Mě taky dostal, Saul jeden :)) A to jsem 5. února trochu zlobila, že v lednu Stevenovi k narozeninám popřál a Duffovi ne. Včera mi ale vyrazil dech a jen mi potvrdil názor na jeho osobu, který jsem si udělala během čtení knihy. Simply the best ♥ Holt nezbývá než společně se Steviem a dalšími milióny lidí doufat a čekat.
Erin je krásná, k Axlovi se podle mě hodila více než Steph, přestože i ona je nádherná.
Hezký zbytek dne :* ♥
btw. Nemyslela jsem to tak, že nevíš, koho "Popcornem" míním :-) Ta závorka je síla zvyku :-D

6 ondina ondina | 7. february 2012 at 16:26 | React

[5]: Ladynko*,
docela bych vsadila na to, že si pánové vyrazili spolu někam ty narozeniny oslavit. Nebo možná, co my víme, měl Duff nějakou oslavu doma, na které by jistě Saul nechyběl. Jsou blízcí přátelé, to na Sluff miluji nejvíc, jejich přátelství.♥♥♥ Pak mu nemusí Saul takto přát... Doufám v to. Jinak by mě to hodně mrzelo.
No a k Erin... Jasně, je nádherná. Jinak než Steph. S je půvabná, ale tak nějak chladně, v Erin je "něco", co nedokážu popsat. Půvab, laskavost, něha, láska a stejně tak nechybí smyslnost. Byli nádherným párem... Škoda. Bez Erin by nikdy nebyly klenoty NR, DC, E a This I love. Určitě ne...
Krásný podvečer, Ladynko!♥

7 LadyKay LadyKay | 7. february 2012 at 20:38 | React

[6]: Saul tráví teď hodně času ve studiu, každou chvilku píše, že "Myles is kicking ass." Iii|; ) (máš to i s jeho "podpisem") :-D Podle všeho chystá nové album ;-) Já si myslím, že mu min. poslal SMS či zavolal. Spíš jsem to myslela tak, že Steven se na jeho profilu objevil, ale Duff nikde. Jenže Slash mě převezl a tím, co napsal včera, mi i vyrazil dech. Fakt jsem nečekala, že by Axlovi popřál. Sice to nepsal přímo jemu, ale zmínil ho. No, aspoň je vidět, kdo jaký je, že? :-)
Asi vím, co myslíš, že z Erin vyzařuje. Tvořili krásný pár a jak jsem napsala v článku, jsem přesvědčená, že ji miloval, skutečně miloval. Bohužel. Přesně moje slova, má drahá O., a nesmíme opomenout milovanou "Child" ♥

8 Milášek Milášek | 8. february 2012 at 8:21 | React

zajímavý článek, opravdu jsem se dozvěděla tolik věcí, co jsem nevěděla :)
jenom by mě zajímalo, ta "věc", co Axlovi neodpustíš - snažila jsem se to někde 'vygooglit', ale protože jsem nevěděla, co přesně tam mám psát, tak ani nevím, jestli jsem to opravdu našla. Je to s tou "rakovinou"?

9 ondina ondina | Web | 8. february 2012 at 14:24 | React

[7]: Boo, drahá Ladynko:-*,
když jsem se o tom albu dozvěděla (je to pár dnů), nevěřila jsem... Prostě zázrak. Víš, jak moc jsem snila o tom, aby Slashovi písně nazpíval Myles... Určitě cítíš, jak jsem moc šťastná.  
Ach, už rozumím...;-)
Jej, vidíš, jsem vážně z pravěku. Jak jsem mohla nezmínit právě milovanou Child?? *stydí se*

Ladynko*, krásný den!♥

10 LadyKay LadyKay | 8. february 2012 at 21:41 | React

[8]: Vidíš, měla jsem pravdu. Není těžké to zjistit, protože se to hodně řešilo. Ano, ta "věc" je přesně tohle. Axl je prostě Axl, vše bych přešla, skousla, ale tohle prostě ne. Kdyby použil nadávku, tak ještě ano, ale takhle ne. Ani největšího nepřítele bych nenazvala tak jako on jeho. Netvrdím, že Slash byl světec, toto si však nezasloužil.
A děkuji :)

[9]: Boo back :-*
vzpomněla jsem si na tebe, když poprvé Slash zmínil Mylese. Dokázala jsem si totiž představit, jakou radost z toho budeš mít, protože vím, jak moc spojení Mr. Hudson & Mr. Kennedy miluješ.
Můj den byl pracovní, od rána do večera jsem byla v práci, protože máme inventuru. Zítra mě to čeká znovu, ale nestěžuji si. Když má člověk co dělat, uteče to hrozně rychle :-) O víkendu už ti konečně odepíšu, budu mít volno. Teď už jen popřeji dobrou noc a krásný zítřejší den!♥

11 Míša Míša | 9. may 2012 at 8:28 | React

Začala jsem číst a hned vidím, že opisuješ, co sis vyčetla z wikipedie, kde jsou o něm, co se týká informací, chyby. Dala bych na budku tomu, kdo tam vypsal některé dezinformace. Oba sourozenci jsou nevlastní! Nevlastní otec ho týral i fyzicky, pořád ho mlátil, a pokud vím, jeho otec byl zavražděn v roce 1984. Jeho matku týral vlastní otec, nikdy neřekl, že otčím. V rozhovoru v roce 1992 v RS je podrobný rozhovor o tom všem. Pomocí psychoterapie si vybavil vzpomínky na vlastního otce a špatné zacházení s jeho matkou, aby zjistil, že představy o špatném zacházení se ženami pocházejí z ranného dětství.
Ke Stephanii...to byla potvora, která mu byla nevěrná a on na to přišel, a to byl hlavní důvod rozchodu. Dokonce někdo anonymně uvedl do RS, že za jeho zády uspořádala v jejich domě večírek, kde byly i drogy, v přítomnosti malého Dylana a prý to tenkrát Axla dost rozzlobilo, když to zjistil. Co se týká Slashe, jsem spíš na Axlově straně. Kdyby bylo podle něj v roce 1994, kdy chtěl dát připravené skladby na další album (skončili pak na jeho první sólovce) kapela by se rovnou pohřbila, protože jeho první album je hrozné.   Prý se snažil převzít moc v kapele a Axla vyšachovat jako frontmana...nediv se Axlovi jeho postoji k němu, když na něj Slash celá ta léta házel jen špínu a obviňoval ho z rozpadu kapely. Napsal smyšlenou autobiografii, kterou napadnul letitý přítel kapely Del James, že si vymýšlí pohádky o rozpadu skupiny. Sklízí jen to, co zasel, i když si sama přeju, aby si jednou podali ruku. Lidé by si měli odpouštět.

12 Míša Míša | 9. may 2012 at 8:33 | React

frontmana. Celá ta léta na něj házel špínu a obviňoval ho z rozpadu kapely. Napsal smyšlenou autobiografii, kterou napadnul letitý přítel GNR Del James, že si vymýšlí pohádky o rozpadu kapely. Sklízí jen to co zasel, ale taky bych si přála, aby si jednou podali ruce, lidi by si totiž měli odpouštět.

13 Míša Míša | 9. may 2012 at 8:34 | React

[12]: aha..tak jsem zbytečně psala pokračování, myslela jsem, že se neuložilo :-)

14 Kate.paison Kate.paison | Email | 17. september 2012 at 8:08 | React

Zdravím a jsem ráda, že jsem si přečetla spíš dobré věci o Axlovi. Souhlasím s tím, že Erin je nádherná a Step ledovka. Četla jsem toho o Axlovi povíc, ale tohle je OK. :-)

15 Starchild Starchild | 6. july 2013 at 21:08 | React

Pěkný den přeji,
tak jsem právě díky vám zjistila, že toho o Guns N' Roses moc nevím a i přesto se nazývám Gunnerem. :D Takže ihned jdu číst, číst a zjišťovat.
Každopádně článek chválím, je to moc pěkně sepsané a dobře se to čte.
Rovnou bych také chtěla říct, že i když se Axl chová jak blb, tak to nic nemění na tom, že je to bravúrní zpěvák se skvělým charisma. Strašně moc ho obdivuje a je mým velkým idolem.
To je v podstatě celá kapela. Sestava Axl, Slash, Duff, Steve a Izzy byla, je a bude podle mě vždy ta nejlepší.
Moc mi chybí...
Ještě jednou díky a skvělá práce!

16 Vendy Vendy | Email | 28. july 2014 at 19:33 | React

Ahoj Axl je můj životní vzor a rocková hudba taky je to něco neuvěřitelného a PŘÍSAHÁM ŽE NIKDY NEBUDU POSLOUCHAT TECHNO techno je totiž ponižující!!!!!
Popravdě je mi 12 let a miluju HARD ROCKOVOU A METALOVOU HUDBU a jsem na to hrdá chodím oblíkaná jako Axl s šátkem za pasem a na hlevě mám šátek a přesto černou kšiltovku a Axla miluju a miluju i GNR. A proto jsem ráda že nejsem jediná holka, která miluje GNR a takovou hudbu. :-)

17 WaclawD WaclawD | Email | 18. january 2017 at 9:01 | React

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na lady-kay.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama