April 2012

Mötley Crüe: If I Die Tomorrow

12. april 2012 at 15:30 | LadyKay |  music vids
...tell Nikki Sixx... Necháme to být :))) Raději přejdeme k písničce. Někdo z vás to třeba ví, pro někoho to bude novinka. Tahle písnička byla původně napsána skupinou Simple Plan. Vznikla v době nahrávání alba Still Not Getting Any... SP ji ale nakonec na CD nezařadili, asi se jim tam nehodila, co já vím. Bob Rock po ukončení práce se Simple Plan přinesl demo právě Mötley Crüe, neboť věděl, že mají v plánu nahrávat nějaký nový materiál. Nikki Sixx si píseň poslechl, udělal několik změn v textu a hudbě, MC píseň nahráli po svém a tak "If I Die Tomorrow" vyšla v roce 2005 na CD Red, White And Crüe.


Ke klipu, který se některým může zdát divný. Když jsem ho viděla poprvé, uvažovala jsem, co tím asi pánové chtěli říci. Po delším přemýšlení jsem soudě dle Vince a hlavně Nikkiho došla k závěru, že nejspíš zachycuje démony minulosti, což se mi záhy i potvrdilo. Hned vysvětlím. První scéna s Vincem zobrazuje zběsilou jízdu autem. Při autonehodě, kdy Neil seděl za volantem, přišel o život jeho kamarád Razzle, bubeník skupiny Hanoi Rocks (možná někdo zná). Další scéna s Mickem se odehrává v nemocnici. Kytaristovi MC byla v sedmnácti letech diagnostikována ankylozující spondylitida, známá též jako Bechtěrevova nemoc, s níž se statečně rve (RESPECT!). Tommy je zobrazen ve vězení, což asi každý poznal a nejspíš není třeba to rozvádět. A Nikki... Co by to asi mohlo být? Ano, předávkování heroinem, které způsobilo jeho smrt, jíž díky Bohu přežil. Tak už to má hlavu a patu, ne?


Pozn.: Tenhle článek sem dávám spíš kvůli těm, co si začínali třeba dělat obavy o mou osobu. Jsem v pořádku, jen zkrátka nemám na blog čas, ani náladu.